Rynek artykułów spożywczych w Polsce osiągnął wartość prawie 250 mld zł w 2011 roku, co oznacza wzrost o blisko 9 mld zł wobec 2010 roku, wynika z szacunków firmy badawczej PMR. 

Rynek artykułów spożywczych w Polsce osiągnął wartość prawie 250 mld zł w 2011 roku

"Po umiarkowanym wzroście rynku w 2010 r., który PMR szacuje na niespełna 3%, w bieżącym roku nastąpiła niewielka poprawa. Jednakże do 3,7% wzrostu wartości rynku spożywczego w największym stopniu przyczyniły się znacznie wyższe niż przed rokiem ceny.

Konsumenci nadal trzymali w ryzach zakupy spożywcze i bardzo racjonalnie dysponowali swoim budżetem. Coraz więcej wydają na zakupy w dyskontach oraz na marki własne detalistów" - czytamy w raporcie.

Relatywnie niski poziom koncentracji handlu spożywczego, w porównaniu do bardziej rozwiniętych rynków europejskich, wyzwala i umożliwia dalsze zmiany w sektorze.

Największe grupy handlowe na polskim rynku kontynuują proces przejęć, wskazano w raporcie.

"Detaliści coraz szerzej udostępniają swoją ofertę w internecie. W 2011 roku do grona handlujących online dołączył Auchan, a niedługo startuje sklep Tesco. Rośnie sprzedaż i zasięg już działających e-sklepów, pomimo że - jak pokazują najnowsze badania PMR Research - tylko 5% robiących zakupy w sieci nabywa tą drogą żywność.

Nowi gracze, przywiązujący dużą wagę do utrzymywania niskich cen, powinni przyspieszyć rozwój spożywczego handlu online" - czytamy dalej.


...

Ogniewska: projekt ustawy o OZE wspiera koncerny energetyczne a nie obywateli

Jak przekonuje na łamach "Rzeczpospolitej" Anna Ogniewska - ekspertka Fundacji Greenpeace Polska - prosumenci mimo upływu lat nadal nie mogą liczyć na odpowiednie wsparcie.

Iran ma nadzieję że UE zniesie nałożone na niego sankcje

Prezydent Iranu Hasan Rouhani przekonywał w Nowym Jorku, że warto znieść sankcje wobec jego kraju, ponieważ z racji bogatych zasobów gazu posiadanych przez Iran, może stać się on centrum bezpieczeństwa energetycznego dla Europy - napisała piątkowa "Rzeczpospolita".

PGNiG wciąż nie dostaje całości zamawianego w Rosji gazu

Jak poinformowała Wyborcza.biz, PGNiG wciąż nie otrzymuje całości zamawianego w Rosji gazu.

"Handelsblatt": Rosja grozi Zachodowi przerwaniem dostaw gazu

Rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak w wywiadzie dla piątkowego wydania niemieckiego dziennika "Handelsblatt" ostrzegł Zachód, że Rosja przerwie dostawy gazu, jeżeli kraje UE będą nadal sprzedawać pochodzący z Rosji surowiec Ukrainie.

Wyszukiwarka

Ankieta


Informacje o plikach "cookies"